Some täyttyy joulukalentereiden virtuaaliluukuilla ja viimehetken joululahjavinkeillä. Kääk. Vähemmästäkin tuputuksesta nousee verenpaine!
Tällä kertaa minulla on kuitenkin lahja yhdelle teistä. Arvon yhden Safkatutka – Opas ruokaviidakkoon -kirjan. Postitan paketin 20.12. ja toivon, että tontut kiidättävät kirjan sinulle jouluksi, kuten posti lupailee.
ARVONTA SULJETTU. Onnea voittajalle!
Kerro kommenttikentässsä, mitä näistä Safka Superfood – tuotteistamme haluaisit kokeilla.
Safka Superfoods – uusi kotimainen superfood brändi
Syksyni on ollut älyttömän kiireinen. Minä ja tiimini olemme työskennelleet syksyn tauotta, jotta voimme ylpeänä esitellä kotimaisen superfood-brändin. Safka Superfoods -tuotteet ovat aluksi myynnissä yksinoikeudella Safkanet.fi -verkkokaupassa. Itse asiassa ehdin itsekin ensimmäisen kerran ostoksille omaan nettikauppaani vasta toissapäivänä! Tajusin, että vielä jäi monta lahjaa hankkimatta, joten tänään illalla laitan uuden tilauksen tulemaan.
Tässä voin esittää julkisen kiitoksen tiimilleni. Yhtiökumppanini ovat tehneet aivan uskomattoman työn etsiessään laadukkaimmat raaka-aineet ympäri maailmaa. Senpä takia viikkopalaverimme ovat aina Skypessä: olemme kaikki eri puolilla palloa: yksi porukka on nyt Filippiineillä, yksi Australiassa. Tuhansien kilometrien etäisyydestä huolimatta työskentelemme saman asian eteen.
Tavoitteemme on pian kilpailla Suomen johtavan superfood valmistajan asemasta.
”Superfood on ravintorikas ja ravinnetiheä ruoka-aine, jota pidetään vahvasti terveyttä ja hyvinvointia edistävänä. Superruoka on yleensä tavallisen ruoan ja lääkinnällisempien yrttien välimaastoon asettuva, villinä kasvava tai luonnonmukaisesti viljelty ruoka, joilla on vahva kulttuurihistoria, korkea ja monipuolinen ravitsemuksellinen profiili.”
–Paavo Tamminen, Safkanetin co-founder
Tiimin tietotaito, omistautuminen ja motivaatio löytää parhaiden raaka-aineiden lähtelle ovat olleet avainasemassa Safka Superfoodsin ensimmäisen tuoteportfolion rakentamisessa. Olemme todella ylpeitä uusista tuotteistamme. Itse tilasin juuri setin kaikkia, mutta eniten odotan mehiläisen siitepölyä. Sitä haluaisin ripotella aamusmooothien päälle.
Toivomme sinulle herkullisia hetkiä parhaiden superfoodien parissa, myös jouluna!
19.12.2016
Mulperi-marjoja 🙂
19.12.2016
Kurkumaa kokeilisin.
19.12.2016
Kurkumaa ja chiajauhetta 🙂
19.12.2016
Baobab jauhetta kokeilisin, ihan uusi tuttavuus ☺
19.12.2016
Kaakaojauhetta ja kookossokeria 🙂
19.12.2016
Carob-jauhe vaikeiden valintojen joukosta. Se on täysin uusi tuttavuus!
19.12.2016
Jeeeee!! tän on pakko olla hyvä! Kiitti 😉
19.12.2016
Chlorella kiinnostaa! Olen siirtynyt suurimmalta osin kasviperäiseen ruokavalioon ja yrittänyt koostaa mahdollisimman puhdasta ja monipuolista ruokavaliota.
19.12.2016
Mehiläisen siitepöly!
19.12.2016
Lucumajauhetta en oo ehtinyt vielä koskaan kokeilemaan!
19.12.2016
Kuulostaa kiinnostavalta! Monta kokeilemisen arvoista juttua 🙂
19.12.2016
Kiinnostaa baobab ja camu. On kokeilematta vielä.
19.12.2016
Chia ja kaakao jauhe 🙂
19.12.2016
Oioioi, kaikki menis kokeiluun jos vaan talous antaisi myöden, oon hoitovapaalla. Ainakin yks syy miks työhönpaluu 1,5 vuoden päästä kiinnostaa. 🙂
19.12.2016
Vautsivau, noita kaikkia nyt heti mulle, oon ihan hurahtanut superfoodeihin!!! 🙂 🙂 🙂
19.12.2016
Moringa-jauhe 🙂
19.12.2016
Mehiläisen siitepöly kiinnostaisi. Mutta paljon on muutakin mielenkiintoista.
19.12.2016
Mehiläisen siitepöly kiinnostaisi mut paljon on muutakin mielenkiintoista.
19.12.2016
Kurkuma ?
19.12.2016
Monet superfoodit on jo tuttuja mutta siitepöly on vielä kokeilematta 🙂
19.12.2016
Kookossokeria olisi mielenkiintoista testata!
19.12.2016
Kaikkia ehdottomasti mutta jos yksi täytyy valita niin mehiläisen siitepöly! 🙂
19.12.2016
[…] PS. Ehdit vielä tänään osallistumaan edellisen postaukseni arvontaan! […]
19.12.2016
Ashwagandhaa haluaisin kokeilla 🙂
19.12.2016
Chlorella-puristeet kiinnostaisi.
19.12.2016
Acai-marjajauhetta olisi kiva kokeilla raakasuklaan tekoon
19.12.2016
Acai-marjajauhe 🙂
19.12.2016
Maca-jauhetta olis kiva päästä kokeilemaan, ja kirja olisi mahtava lahja äidilleni, jos arpaonni sattuisikin suosimaan.
19.12.2016
Acai-marjajauhe, suomalaisista marjoista tehtyjä jauheita käytän paljonkin, mutta tämä on vielä kokeilematta.
19.12.2016
Mulperia ja ehkä kaakaotakin, sillä mulla on ikävä suklaata.
19.12.2016
Moringa-jauhetta kiinnostaisi kovasti kokeilla. Jospa kerrankin arpaonni suosisi tätä tytsyä 🙂
19.12.2016
Acai-marjajauhe kuulostaa oikein superpommilta, joten sitä voisin kokeilla!
20.12.2016
Hieno arvonta. Kurkuma jauhe ja kaakaovoi